606 75 25 00 32 360 26 25
ul. Klimontowska 47, 41-200 Sosnowiec

Zabiegi

PLEXR (plazma) korekcja opadających powiek górnych i dolnych

PLEXR

Urządzenie medyczne PLEXR™ jest jedynym urządzeniem w Polsce działającym na zasadzie generowania mikrowiązki plazmy, które nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta. Zanim produkt trafił na rynek minęło 6 lat ciężkiej pracy lekarzy z Uniwersytetu Medycznego w Rzymie – w efekcie dzisiaj pacjenci mogą korzystać z efektów ich pracy.

Jak PLEXR działa na skórę?

Sublimacja to fizyczny termin opisujący bezpośrednie przejście od stanu stałego do gazowego. Jednocześnie ma miejsce biostymulacja skóry właściwej, będąca wynikiem selektywnego i skoncentrowanego przepływu ciepła podczas działania wiązki mikroplazmy w uszkodzoną tkankę. Punkty sublimacji (karbonizacja keratynocytów) formujące się w miejscu zabiegu i odpadają po około pięciu do sześciu dniach po zabiegu, nie pozostawiając ani krwawienia ani blizny dzięki bardzo powierzchniowemu działaniu PLEXR.

Procedura polega na wykonywaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia PLEXR, każdy w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego, pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury. Każdy z tych uzyskanych punktów powoduje sublimację (odparowanie) powierzchownych korneocytów bez uszkadzania warstwy podstawnej naskórka, bez krwawienia i co najważniejsze, bez powodowania uszkodzenia i nekrozy otaczających tkanek.

Jak długo utrzymuje się efekt ?

Ponad 5 lat badań klinicznych i obserwacji tysięcy pacjentów wykazało, że dzięki zastosowaniu tej nieablacyjnej techniki możemy uzyskać pożądane napięcie skóry w okolicy oka i w konsekwencji wyeliminować fałdy skóry i zmarszczki mimiczne. Typowa procedura trwa mniej niż 20 minut a punkty sublimacji o średnicy ok. 0,5 mm utrzymują się od 4 do 7 dni. W leczenia opadających powiek należy wykonać od 1 do 3 zabiegów w odstępach 40 dni w zależności od stopnia zaawansowania problemu.

Badania kliniczne i obserwacje pacjentów poddanych zabiegowi PLEXR wskazują, że efekt terapeutyczny utrzymuje się od 2 do 4 lat.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża
 • choroby nowotworowe
 • aktywne choroby autoimmunologiczne
 • choroby zapalne skóry bakteryjne i wirusowe
 • choroby zaburzające proces gojenia (np. niewyrównana cukrzyca)
Laser frakcyjny CO2 Odmładzanie i resurfacing skóry

Laser frakcyjny CO2 DUOSEL to system laserowy do:

 • zabiegów frakcyjnych
 • laserowej dermatochirurgii

Zabiegi frakcyjne wykonuje się w celu:

 • redukcji zmarszczek
 • usuwania zmian pigmentowych
 • usuwania rozstępów
 • usuwania blizn

Jak pracuje DUOSEL?

Zasada działania lasera frakcyjnego CO2 Duosel polega na odpowiednio głębokim wyparowaniu małych obszarów skóry i pozostawieniu wokół nich zdrowej skóry. Takie częściowe uszkodzenie sprzyja szybkiej odnowie i dzięki temu uzyskujemy krótki czas rekonwalescencji. Pozwala na powrót do pracy w ciągu kilku dni. Szybki proces naskórkowania stymuluje tworzenie bariery ochronnej skóry. Redukuje rumień oraz przyspiesza efekt kliniczny.

Czy zabieg frakcyjny jest dobry dla Ciebie?

Zabieg jest efektywny dla każdego typu skóry. Korzyści z zabiegu to redukcja lub eliminacja zmarszczek, rozstępów i blizn, redukcja lub eliminacja zmian pigmentowych oraz ujednolicenie koloru skóry.

Kiedy spodziewać się poprawy stanu skóry?

Widoczny efekt uzyskuje się już po pierwszym zabiegu. Zwykle zaleca się wykonać 3 zabiegi w odstępach 4-6 tygodniowych. Dzięki precyzyjnej regulacji efektu termicznego dopasowujemy zabieg do indywidualnych wymogów pacjenta.

Czy zabieg jest bolesny?

Wiele osób czuje ciepło i drobne ukłucia podczas emisji energii w skórę. Jeżeli pacjent czuje dyskomfort skórę schładza się ogólnodostępnymi metodami. Technologia frakcyjna charakteryzuje się wyjątkową efektywnością i bezpieczeństwem zabiegu.

Jak szybko można spodziewać się widocznych efektów?

Widoczny efekt uzyskuje się już po pierwszym zabiegu. Zwykle zaleca się wykonać 3 zabiegi w odstępach 4-6 tygodniowych. Dzięki precyzyjnej regulacji efektu termicznego zabieg może być dopasowany do indywidualnych wymogów pacjenta.

Laser Alma Harmony LITE - Dye –VL Rumień, naczynka, przebarwienia

Na czym polega zabieg?

To jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów laserowych. Nowatorska głowica Dye-VL jest pierwszym wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła. Technologia ta pozwala na efektywne leczenie pacjentów z rumieniem, zaburzeniami pigmentacyjnymi, objawami fotostarzenia, a także zmianami naczyniowymi. Zabiegi są w pełni bezpieczne dla pacjentów, skuteczne, praktycznie bezbolesne i nie wymagają okresu rekonwalescencji.

Zastosowania lasera Alma Harmony LITE:

 • Rumień
 • Plamy, przebarwienia słoneczne
 • Trądzik różowaty
 • Objawy fotostarzenia się skóry
 • Naczynka
 • Drobne zmarszczki

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty często widoczne są już po pierwszej terapii. W zależności od rozległości zmian oraz obszaru ciała, może być konieczne wykonanie serii zabiegów. Schemat ich częstotliwości i ilości indywidualnie ustala lekarz – najczęściej jest to 4-6 procedur, w odstępach 3-4 tygodni.


Przebieg zabiegu

Czas trwania zabiegu jest różny w zależności od powierzchni leczonej skóry i może trwać od 20 do 60 minut. W trakcie procedury pacjent może odczuwać delikatne pieczenie i ciepło. Zabieg nie wyklucza z codziennych aktywności, należy się jedynie dostosować do zaleceń pozabiegowych. Przez minimum 4 tygodnie obowiązuje całkowity zakaz opalania i konieczność stosowania wysokiej fotoprotekcji (SPF 50); przez 7 dni należy zrezygnować z sauny, basenu czy fitnessu oraz odpowiednio natłuszczać miejsca zabiegowe.

Przeciwwskazania

 • Ciąża
 • Świeża opalenizna (1 miesiąc)
 • Leki światłouczulające (retinoidy, przeciwdepresyjne, tetracykliny)
 • Zioła (dziurawiec, nagietek)
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • Padaczka
 • Bielactwo
 • Niewyrównana cukrzyca
 • Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)
Laser Alma Harmony LITE - SHR - usuwanie owłosienia

Co to jest Alma Harmony SHR?

Multiaplikacyjny laser Alma Harmony z zastosowaniem głowicy SHR – AFT umożliwia usunięcie niechcianego bądź nadmiernego owłosienia z twarzy i ciała. Nowatorska technologia IN-Motion pozwala na szybsze i komfortowe przeprowadzenie zabiegu, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności.

Zastosowanie lasera Alma Harmony SHR:

 • Nadmierne lub niepożądane owłosienie twarzy lub ciała

Efekty zabiegu

Pierwszy zabieg usuwa średnio 30% owłosienia – wynika to z faz wzrostu włosa – dlatego procedura musi być powtarzana. Uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów jest też bardzo indywidualne i zależy od wielu czynników, takich jak: kolor włosów, rodzaj włosów, część ciała. Średnio wykonuje się serię od 4 do 8 zabiegów, na twarzy w odstępach 4 – 6 tygodni, a na ciele dłuższych, bo od 6 do 8 tygodni.


Przebieg zabiegu

W zależności od wielkości obszaru procedura może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Laser operując mniejszą ilość energii, ale deponowaną kilkukrotnie w tym samym miejscu, sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. W trakcie terapii urządzenie dodatkowo chłodzi naskórek, dzięki czemu usuwanie owłosienia szczególnie wrażliwych okolic staje się bardziej komfortowe dla pacjenta. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i tkliwa – objawy te ustąpią samoistnie w ciągu 2-3 dni. Warto w tym czasie stosować odpowiednie kosmetyki natłuszczające. Po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania przez co najmniej 3-4 tygodnie oraz konieczność stosowania najwyższej ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50+). Do 3-4 dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny i basenu. Stosowanie preparatów złuszczających nie jest rekomendowane w ciągu 3-4 tygodni po zabiegu.

Przeciwwskazania

 • Ciążą i okres karmienia piersią
 • Osoby z chorobą nowotworową
 • Osoby posiadające rozrusznik serca
 • Osoby chore na epilepsje
 • Stany zapalne w miejscu przeprowadzania zabiegu
 • Przerwana ciągłość naskórka w miejscu przeprowadzania zabiegu
Laser Alma Harmony LITE NIR termolifting

Termolifting ALMA NIR™ – efekt liftingu bez skalpela

Izraelska firma Alma Lasers jest światowym liderem w tworzeniu technologii działających w oparciu o laser, światło, fale radiowe oraz ultradźwięki, przeznaczonych dla medycyny estetycznej oraz chirurgii. Oferuje innowacyjne systemy łączące kilka technologii w jednym urządzeniu, które wychodzą naprzeciw rosnącym potrzebom Pacjentów i kosmetologów.

Platforma Alma Beauty Rejuve™ oferuje szeroki wybór zabiegów na twarz. Zabiegi są całkowicie bezpieczne, nawet na delikatnej i cienkiej skórze, jak szyja i dekolt. Efektem zabiegów jest poprawa wyglądu zmian naczyniowych i redukcja zmian pigmentowych, zmniejszenie wielkości porów, poprawa kolorytu i struktury skóry, ujędrnienie i poprawa jej sprężystości.

Termolifting NIR to zabieg ujędrniający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. Wykorzystuje on promieniowanie podczerwone IR emitowane przez specjalną szafirową głowicę. Wysyłane fale mają długość do 1300 nm i powodują w pełni bezpieczne podgrzanie głębokich warstw skórnych do ok. 40-44 stopni Celsjusza. Oddziaływanie w ten sposób na włókna powoduje ich gwałtowne kurczenie się, które z kolei ściąga skórę dając efekt większej elastyczności.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi termoliftingu NIR™?

Zabieg ujędrniający przeznaczony jest dla wszystkich kobiet i mężczyzn, bez względu na rodzaj skóry. Możemy go wykonać na każdym fototypie, skórze opalonej oraz naczyniowej.

Zabieg odpowiedni jest dla osób, które:

 • mają opadające powieki i policzki, opadający owal twarzy, zmarszczki oraz bruzdy nosowo – wargowe,
 • wiotkość w obrębie: brzucha, ud (także ich wewnętrzna strona), obszar nad kolanami, również wewnętrzna strona ramion, a nawet skóra dłoni,
 • chcą poprawić gęstość skóry,
 • jako profilaktyka przeciwstarzeniowa w wieku 25-35 lat.

Na czym polega termolifting NIR™ – laserowe ujędrnianie twarzy?

Termolifting NIR to zabieg ujędrniający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. Wykorzystuje on promieniowanie podczerwone IR emitowane przez specjalną szafirową głowicę. Wysyłane fale mają długość do 1300 nm i powodują w pełni bezpieczne podgrzanie głębokich warstw skórnych do ok. 40-44 stopni Celsjusza. Oddziaływanie w ten sposób na włókna powoduje ich gwałtowne kurczenie się, które z kolei ściąga skórę dając efekt większej elastyczności.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi termoliftingu NIR™?

Zabieg ujędrniający przeznaczony jest dla wszystkich kobiet i mężczyzn, bez względu na rodzaj skóry. Możemy go wykonać na każdym fototypie, skórze opalonej oraz naczyniowej.

Zabieg odpowiedni jest dla osób, które:

 • mają opadające powieki i policzki, opadający owal twarzy, zmarszczki oraz bruzdy nosowo – wargowe,
 • wiotkość w obrębie: brzucha, ud (także ich wewnętrzna strona), obszar nad kolanami, również wewnętrzna strona ramion, a nawet skóra dłoni,
 • chcą poprawić gęstość skóry,
 • jako profilaktyka przeciwstarzeniowa w wieku 25-35 lat.

Jak wygląda skóra po zabiegu ujędrniającym?

Zabieg jest bardzo bezpieczny, ponieważ dawka światła podczerwonego jest z góry ustalona tak, by Pacjent nie odczuwał żadnego dyskomfortu. Dodatkowo zaawansowany system chłodzący, chroni skórę przed poparzeniem. Jest tzw. zabiegiem lunchowym – po jego wykonaniu można od razu wrócić do codziennej aktywności. Pojawić się może jedynie lekki obrzęk, czy zaczerwienienie wokół miejsca poddanego zabiegowi, które znika samoistnie po upływie kilku dni.

Ile trwa zabieg i jak często go powtarzamy ?

Zabieg laserowego ujędrniania trwa od 30 do 60 minut i zależy od wielkości obszaru ciała, na którym jest on przeprowadzany. Osoby między 25-35 rokiem życia profilaktycznie mogą wykonać 1 zabieg, natomiast osoby po 35 roku życia powinny wykonać serię od 4-6 zabiegów.

Jakie są efekty zabiegu termoliftingu?

Skóra w wyniku zabiegu zostaje zagęszczona, odpowiednio napięta i odzyskuje utraconą elastyczność. Najistotniejsze rezultaty to wygładzenie oraz spłycenie bruzd, jak również podniesienia owalu twarzy. Długotrwałym skutkiem zabiegu jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych, aż o 30 procent.
Rezultaty uzyskane w odbudowie gospodarki kolagenowej skóry uwidaczniają się dwuetapowo. W dniu zabiegu dochodzi do termo-skurczu już istniejących włókien, natomiast produkcja nowych rozkłada się na okres od 1 do 6 miesięcy po zabiegu, co zapewnia naturalny efekt na dłuższy czas. Efekty przeprowadzenia takiego zabiegu to odpowiednio napięta, ujędrniona i elastyczna skóra.

Kiedy pojawiają się efekty i jak długo się utrzymują?

Efekt ujędrnienia i rozświetlenia cery dostrzegalny jest natychmiast w trakcie zabiegu. Najbardziej spektakularne rezultaty odmłodzenia skóry obserwujemy w czasie od 3 do 6 miesięcy po zabiegu. Terapia wymaga przeprowadzenia serii zabiegów, a ich ilość zależy od oceny kondycji skóry. Efekt zabiegu potrafią utrzymać się nawet do 1,5 roku przy stosowaniu się do pielęgnacji skóry zaleconej przez specjalistę.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • otwarte rany, przerwanie ciągłości skóry w wyniku chorób wirusowych, bakteryjnych i innych,
 • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne,
 • implanty,
 • okres dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy i Botowu
 • stosowanie substancji światłouczulających.
Venus Legacy - ujędrnienie skóry i redukcja cellulitu

Venus Legacy

Wysoka skuteczność dostępna przy zastosowaniu bezbolesnych zabiegów. Urządzenie o wielu zastosowaniach, które pozwala na osiągnięcie efektów klinicznych najszybciej spośród urządzeń dostępnych na rynku. Nieinwazyjne, bezbolesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej dostępne dzięki rewolucyjnemu połączeniu technologii VariPulse™oraz (MP)2.

Firma Venus Concept wprowadza do medycyny estetycznej nowoczesną technologię umożliwiającą bezinwazyjne kształtowanie sylwetki oraz zwiększenie elastyczności skóry twarzy, szyi i ciała.

Urządzenie Venus Legacy to wielozadaniowy system stosujący multipolarną, opatentowaną falę radiową, impulsowe pole magnetyczne w ramach technologii (MP)2 oraz technologię VariPulse™, które to gwarantują zadowolenie klienta z zabiegu oraz wygodę stosowania urządzenia.

Technologia VENUS 4D – Nowy standard zabiegowy

Urządzenie Venus Legacy™ to pierwsze i jedyne urządzenie posiadające certyfikat FDA i stosujące technologię 4D® stanowiącą kombinację multipolarnej fali radiowej (RF) z impulsowym polem magnetycznym (PEMF), technologią VariPulse™ (VP) oraz technologią podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym (Real Time Thermal Feedback).

Zastosowanie wspomnianych technologii pozwala na wykonanie przy użyciu Venus Legacy™ bezpiecznych, bezbolesnych zabiegów charakteryzujących się doskonałymi rezultatami.

Technologia Multipolarnej Fali Radiowej (RF)

 • Kurczenie się włókien kolagenowych,
 • Synteza kolagenu,
 • Lipoliza.

Impulsowe pole magnetyczne (PEMF)

 • Synteza kolagenu,
 • Tworzenie fibroblastów,
 • Formowanie nowych naczyń włosowatych.

Technologia VARILPULSE™

 • Precyzyjna regulacja głębokości penetracji tkanki,
 • Drenaż limfatyczny,
 • Poprawa krążenia.

Technologia podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym (Real Time Thermal Feedback)

 • Graficzna prezentacja wzrostu temperatury,
 • Wbudowany termometr,
 • Ciągły kontakt rączki z tkanką.

Zalety urządzenia

 • Długotrwałe, widoczne natychmiast po zastosowaniu urządzenia, efekty zabiegowe,
 • Szybkie, homogeniczne i w 100% bezpieczne podniesienie temperatury tkanki niezależne od typu skóry,
 • Komfort użytkowania związany z ergonomiczną budową urządzenia,
 • Przyjemny, przypominający masaż, zabieg,
 • Wszechstronny system o licznych zastosowaniach zabiegowych.

Łatwe w obsłudze urządzenie i rączki wygodne w codziennej pracy

Wielozadaniowe urządzenie Venus Legacy zostało zaprojektowane tak, aby stanowiło wygodny i ergonomiczny system pracy. Parametry zalecane zostały zapisane w urządzeniu i dzięki temu mogą być łatwo stosowane w czasie zabiegu.

Wszystkie cztery rączki zabiegowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było przesuwać po powierzchni skóry wykonując szybki i przyjemny zabieg przypominający masaż. Dzięki temu, że przesuwanie rączki nie wymaga dużej siły można wykonać wiele zabiegów bez uczucia zmęczenia.

Wskazania

 • zmniejszenie cellulitu,
 • odmładzanie,
 • redukcja, wygładzenie zmarszczek,
 • lifting,
 • poprawa napięcia skóry,
 • wyszczuplenie,
 • modelowanie sylwetki,
 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • redukcja opuchlizny oczu.